Psycholoog Arnhem

Therapiepraktijk Lotte Ebbers
bg

Therapie bij depressie en somberheid

Iedereen heeft weleens dagen waarop je niet lekker in je vel zit of je somber voelt. Meestal trekt dat na een tijdje weer bij. Wanneer somberheid langer aanhoudt, steeds terugkomt of steeds meer invloed krijgt op je dagelijks leven, kan er meer aan de hand zijn. Depressiviteit is geen zwakte. Het is een serieus probleem waar goede hulp voor bestaat, en je hoeft er niet alleen mee te blijven lopen.

Depressieve gevoelens kunnen ervoor zorgen dat alles zwaarder voelt. Je hebt minder energie, minder plezier en misschien ook minder vertrouwen dat het weer anders kan worden. Soms weet je niet goed waar het vandaan komt. Soms zijn er emoties die je lang hebt ingehouden, ervaringen die nog niet goed verwerkt zijn of patronen waardoor je steeds verder van jezelf verwijderd raakt.

Signalen van depressiviteit

Depressie en aanhoudende somberheid kunnen zich op verschillende manieren uiten. Je kunt bijvoorbeeld merken dat je:

  • slecht slaapt of juist veel meer slaapt dan normaal;
  • minder eetlust hebt of juist meer gaat eten;
  • moeite hebt met concentreren;
  • negatief over jezelf denkt;
  • gevoelens van hopeloosheid ervaart;
  • minder zin hebt om dingen te doen die eerder belangrijk voor je waren;
  • je terugtrekt of moeite hebt om in beweging te komen.

Samen onderzoeken wat eronder ligt

In therapie kijken we samen naar waar de somberheid of depressiviteit vandaan kan komen. Soms gaat het om opgekropte emoties waar je alleen moeilijk bij komt. Soms spelen stress, verlies, oude pijn, negatieve gedachten of een gevoel van vastlopen mee. We nemen de tijd om te onderzoeken wat er in jou aandacht vraagt, zonder oordeel en in een tempo dat bij jou past.

Mijn begeleiding is erop gericht dat je meer inzicht krijgt in wat er gebeurt en stap voor stap weer meer contact krijgt met jezelf. Niet door te doen alsof het allemaal makkelijk is, maar door samen te zoeken naar wat jou kan helpen om weer wat meer balans, ruimte en beweging te ervaren.

Wil je hulp bij depressie of somberheid?

Merk je dat somberheid te lang aanhoudt of steeds meer invloed krijgt op je leven? Neem gerust contact op. Dan kijken we samen wat passend is voor jouw situatie.

Neem vrijblijvend contact op


Tags: somberheid, levensgeluk, levensvreugde, ongelukkig zijn, depressie, therapie, arnhem

  • Geregistreerd therapeut
  • Vergoeding (deels) mogelijk
  • Afspraak op korte termijn
  • Geen verwijsbrief nodig
  • Ook in de avond geopend


Samen aan de slag?

Je bent met al je vragen of voor het maken van een afspraak van harte welkom.


Ervaringen van anderen